Lisbeth on tagasi! Järg Stieg Larssoni Millenniumi-triloogiale

E-raamat hetkel vaid 17 € (paberraamat poes 24.90 €)

Ajakirjal Millennium on uued omanikud. Kurjad keeled räägivad, et Mikael Blomkvist on ajast maha jäänud ja ta kaalub koguni elukutsevahetust.
Lisbeth Salander on rahutu. Ta osaleb pealtnäha põhjuseta häkkerirünnakus, võttes seejuures riske, mida ta tavaliselt hoolikalt väldib. See ei ole sugugi tema moodi.
Ühel hilisõhtul helistab Blomkvistile Frans Balder, tehisintellekti uurimise juhtivteadlane. Balder ütleb, et tal on Ameerika luureteenistust puudutavat informatsiooni, mis võib muuta kogu maailma. Lisaks räägib ta oma kokkupuutest noore superhäkkeriga, kellel on teatud sarnasusi Blomkvistile hästi tuttava naisega.
Mikael Blomkvistil tekib lootus kirjutada pommartikkel, mida niihästi tema kui ka Millennium hädasti vajavad. Lisbeth Salanderil on aga nagu tavaliselt oma tegevusplaan. On aeg, et Salanderi ja Blomkvisti teed taas ristuksid.

Rootsis tuntud ja auhinnatud kirjanik ja ajakirjanik David Lagercrantz (snd 1962) jätkab sealt, kust Stieg Larssonil pooleli jäi. Romaani peategelasteks on vanad tuttavad, samuti on Lagercrantz üles noppinud mõne varasema tegevusliini, ent suures plaanis olid kirjanikul raamatu loomisel vabad käed. Ta on sidunud raamatus sotsiaalse ja poliitilise kriitika samuti kriminaalintriigidega. Palju on räägitud salapärasest neljanda osa kondikavast, mis olevat Larssonist maha jäänud. Seda Lagercrantz kasutanud ei ole.
Raamatu kirjutamisprotsessi on Lagercrantz iseloomustanud järgmiselt: „Süžee ülesehitamine oli kõige keerulisem. Stieg Larsson oli keerukate, paljude kõrvalliinidega lugude väljamõtlemise meister ja ma tahtsin olla tema vääriline. Teisalt oli aga just see ka kõige nauditavam. On olnud tohutult tore avastada, kuidas loo arenedes pisiasjad oma kohale asetuvad.“ Ta lisab: „Lisbeth Salander ei ole lihtsalt üks superkangelane. Ta ei ole suurepärane ainult oma ande tõttu, vaid ka konteksti ja tausta arvestades.”

Loe raamatukatkendit!

Soovin meeldetuletust uue raamatu müügile saabumise kohta oma e-mailile